آموزش فورهند ساده در پینگ پنگ

آموزش تکنیک فورهند در پینگ پنگ

در این مطلب قصد داریم اصول اولیه برای اجرای تکنیک فورهند ساده را آموزش دهیم.

ضربه ی هول فورهند اولین و ابتدایی ترین حرکت از حرکات پینگ پنگ می باشد.  این تکنیک یکی از پایه و اساس های تکنیک دیگر پینگ پنگ است .
اولین قدم برای اجرا تکنیک هول فورهند میبایست یک گارد درست و اصولی گرفت.

نحوه قرارگیری بدن برای اجرا تکنیک:

در این گارد ابتدا باید پاها را به اندازه شانه و یا کمی بیشتر باز کرد. و سپس برای افراد راست دست مقداری پای چپ و برای افراد چپ دست مقداری پای راست را جلوتر قرار دهیم .بعد از آن روی کمر و زانو خم شده طوری که وزن ما از قسمت پاشنه و میانی بدن به روی قسمت پنجه پا و جلوی پا انتقال یابد.
بعد از گرفتن گارد صحیح ما ابتدا باید طوری پشت میز بیاستیم که تقریبا به اندازه ی یک راکت از میز فاصله داشته باشیم .

اجرا تکنیک:

برای ضربه فورهند طوری دست را در کنار بدن خود قرار میدهیم.  که زاویه ارنج ما نسبت به بازو ۹۰ درجه باشد .در اجرای این تکنیک میبایست فاصله میان بازو و بدن به اندازه ۴ انگشت باشد. باید دقت داشته باشیم که دست به بدن ما نچسبیده باشد .سپس مچ باید به صورتی قرار بگیرد که صفحه راکت ما صاف باشد(مچ میبایست صاف باشد). در واقع مچ و ساعد باید در یک راستا قرار گیرد.
برای اجرا تکنیک ابتدا باید با گارد صحیح پشت میز بایستید. برای اجرا تکنیک هول فورهند  دست باید به سمت جلو و کمی بالا حرکت کند .طوری که دست در جلوی صورت و بدن متوقف شود.حرکت دست باید حول محور مفصل آرنج باشد.

کارهایی که برای اجرا تکنیک نباید انجام دهیم:

باید توجه داشته باشیم که دست نباید از کنار بدن (پهلو) عقب تر رفته . و یا از جلوی صورت و بدن جلوتر حرکت کند.
در اجرا این تکنیک باید سعی کنیم طوری ضربه بزنیم که راکت ما به پشت توپ برخورد کند .در غیر این صورت ضربات ما صحیح نمی باشد.

شما میتوانید برای آموزش مطالب بیشتر درباره پینگ پنگ به بخش آموزش سایت ما مراجعه کنید.

همچنین اگر به ورزش پینگ پنگ علاقه مند هستید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه ی برگزاری و شهریه کلاس ها به بخش کلاس ها مراجعه کنید.

مطلب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *