بهترین چوب راکت‌ پینگ پنگ 2023 از نگاه بازیکنان

هنگامی که بازی پینگ پنگ شما در مسیر پیشرفت و بهبود قرار می‌گیرد و به یک بازیکن متوسط تا پیشرفته تبدیل می‌شوید، ممکن است متوجه شوید که راکت‌های پینگ پنگ ازپیش‌ساخته شده (آماده) کاملا مناسب سبک بازی شما نیستند. پس تلاش می‌کنید تا راکت مناسب سبک و بازی خود را بسازید.

هزاران ترکیب از رویه و چوب راکت‌های مختلف برای انتخاب وجود دارد و دانستن اینکه از کجا شروع کنید، دشوار است. به همین دلیل است که ما در اینجا راهنما و لیستی از بهترین چوب راکت‌ پینگ پنگ سال 2023 را گردآوری کرده‌ایم. این به شما کمک می‌کند دنیای وسیع چوب راکت‌های ساخته شده را بهتر بشناسید و در جهت درست به سمت چوب راکت اید‌ئال خود قدم بردارید.

بهترین چوب راکت پینگ پنگ باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

در ابتدا بهتر است بدانیم آنچه که باعث می‌شود بگوییم یک چوب راکت، بهترین چوب راکت پینگ پنگ است، از نظر یک بازیکنی نسبت به بازیکن دیگر متفاوت است. اساسا شما باید چوب راکتی انتخاب کنید که مکمل سبک و بازی شما باشد. این راکت ممکن است برای بازی دیگران خوب عمل نکند؛ اما بهترین چوب راکت پینگ پنگ برای شما خواهد بود. بااین‌حال علی‌رغم ترجیحات شخصی، ویژگی‌هایی وجود دارد که برای ما به‌طورکلی در همه‌ی چوب‌های راکت‌ مهم است. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

·      چوب باکیفیت و بادوام

·      سطح خوبی از احساس

·      وزن قابل قبول و خوب

بهترین راکت پینگ پنگ جهان بر اساس چهار معیار اصلی رتبه‌بندی می‌شود. با نگاهی مجزا به این ویژگی‌ها، می‌توانید تعیین کنید که آیا چوب راکت برای سبک بازی شما مناسب است یا خیر. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از: کنترل، سرعت، انعطاف‌پذیری و سختی.

لیست بهترین راکت پینگ پنگ جهان از دید بسیاری از بازیکنان جهان

چوب‌های راکت‌ تنیس روی میز خوب زیادی وجود دارد. از دید بسیاری از بازیکنان و بررسی سایت لوزی، بهترین‌ چوب راکت پینگ پنگ سال 2023 تا به اینجا 8 چوب راکت با اولویت‌بندی زیر است:

1.   ویسکاریا باترفلای

2.   هاریکن لونگ 5 دبل هپینس

3.   فن ژندونگ ALC باترفلای

4.   تیموبول ALC باترفلای

5.   ژانگ جیک سوپر ZLC باترفلای

6.   تیموبول ZLF باترفلای

اکنون نگاهی عمیق‌تر به تک تک راکت‌های لیست بهترین راکت‌ پینگ پنگ جهان می‌اندازیم.

1.   ویسکاریا باترفلای

همان‌طور که در لیست بهترین راکت پینگ پنگ جهان ما می‌بینید، باترفلای تقریبا همه‌ی رتبه‌ها را در اختیار دارد و ویسکاریا در صدر جدول بهترین چوب راکت پینگ پنگ و یکی از موارد مورد علاقه‌ی بازیکنان است. این چوب راکت ترکیبی از پنج لایه چوب و دو لایه فیبر کربنی آریلایت است تا وزن نسبتا سبکی داشته باشد (حدود 87 گرم)؛ درحالی‌که همچنان قدرت و کنترل لازم را دارد.

اکثر بازیکنان از سطح موثر بزرگ (sweet spot) این چوب راکت شگفت‌زده می‌شوند. همچنین چوب راکت ویسکاریا باترفلای یک سر جمع‌وجور دارد که شما از آن برای برگشت سریع کانترلوپ به‌خوبی می‌توانید استفاده کنید. اگر بازیکن تهاجمی هستید، این راکت می‌تواند بهترین چوب راکت پینگ پنگ شما باشد؛ زیرا با زمان ماندگاری متوسط توپ بر روی آن، می‌توانید مقدار زیادی پیچ‌دهی ایجاد کنید.

Viscaria قبلا توسط تیمو بول افسانه‌ای استفاده می‌شد و در حال حاضر توسط 3 بازیکن از 50 بازیکن برتری که می‌شناسیم، استفاده می‌شود: لیام پیچفورد، آنتون کالبرگ و جاناتان گروت. بنابراین احمقانه است که این چوب راکت استثنایی را در صدر جدول بهترین چوب راکت پینگ پنگ قرار ندهیم!

2.   هاریکن لونگ 5 دبل هپینس

دلیلی وجود دارد که تقریبا همه‌ی بازیکنان ملی چین و بسیاری از بازیکنان برتر ملی کره از این چوب راکت استفاده می‌کنند. چوب راکت شخصی ما لونگ و وانگ چوکین، سان یینگشا و چنگ منگ، چوب راکت هاریکن لونگ 5 دبل هپینس است. این چوب راکت دارای سر بلندتر و بزرگ‌تر از ویسکاریا است. بنابراین هنگام بازی دور از میز قدرتمندتر است. در قسمت بکهند قدرت و همچنین کنترل زیادی به شما می‌دهد؛ به همین دلیل است که در سال 2023 در لیست بهترین راکت پینگ پنگ جهان، در رتبه 2 قرار دارد.

این چوب راکت به دلیل ضربه‌های قدرتمند و سرعت بالای خود شناخته شده است که آن را به گزینه‌ای عالی برای بازیکنان تهاجمی تبدیل می‌کند. این چوب با ترکیبی منحصربه‌فرد از لایه‌های آریلات-کربن و کربن ساخته شده است که سرعت و قدرت استثنایی را امکان‌پذیر می‌کند.

Hurricane Long 5 یک ماشین لوپ است. سریع است؛ اما کنترل عالی دارد! مقدار مناسبی از انعطاف‌پذیری، پیچ‌دهی و احساس توپ را آسان می‌کند و بهترین راکت پینگ پنگ جهان در حال حاضر است که با ویسکاریا رقابت می‌کند.

3.   فن ژندونگ ALC باترفلای

این چوب راکت در سال 2022 به بازار عرضه شده است و تجهیزات فعلی بازیکن فن ژندونگ است. Fan Zhendong ALC نسخه‌ي ارتقا یافته‌ی چوب راکت‌های ALC باترفلای است. قدرتمندتر از لین گائویان ALC یا تیموبول ALC است. فن ژندونگ ALC حتی بهتر از تیموبول ALC است. دلیل آن، این است که لایه‌ی هسته این چوب راکت کمی ضخیم‌تر است. این چوب راکت به‌سادگی نسخه بهتری از ویسکاریا است که به طور خاص برای سبک‌های بازی مدرن تهاجمی طراحی شده است. با این حال، احساس مشابه ویسکاریا را ارائه نمی‌دهد، پس همچنان ویسکاریا در صدر جدول بهترین چوب راکت پینگ پنگ 2023 قرار دارد.

4.   تیموبول ALC باترفلای

چوب راکت دیگری که باید در نظر بگیرید، Butterfly Timo Boll ALC است. این راکت هفت‌لایه با همان ساختار پنج چوب و دو لایه فیبر کربنی آریلات مانند ویسکاریا است. این چوب راکت با مشارکت باترفلای و قهرمان سه دوره اروپا یعنی تیمو بول طراحی شده است. نتیجه یک چوب راکت عالی است که مقدار زیادی قدرت و کنترل را با هم ترکیب می‌کند.

به این ترتیب، از نظر ما این راکت چهارمین چوب راکت در لیست بهترین راکت پینگ پنگ جهان برای سال 2023 است.

5.   ژانگ جیک سوپر ZLC باترفلای

یکی دیگر از اعضای لیست بهترین چوب راکت‌ پینگ پنگ، Zhang Jike Super ZLC است. یک چوب راکت با پنج لایه چوب و دو لایه فیبر .ZL Carbon فیبر ZLC ترکیبی از الیاف کربن و زیلون است که بهم بافته شده‌اند تا چوب راکتی قوی و انعطاف‌پذیر ایجاد کنند. این چوب راکت در بین بازیکنانی که می‌خواهند قدرت داشته باشند و در ضربات خود دقیق باشند، بسیار محبوب است.

وزن آن حدود 90 گرم است و دارای یک سطح موثر (sweet spot) است که مطمئنیم از بازی با آن لذت خواهید برد. این راکت یکی از گران‌ترین چوب راکت‌های لیست بهترین راکت پینگ پنگ جهان است که می‌توانید بخرید.

6.   تیموبول ZLF باترفلای

این چوب راکت یکی دیگر از نخبه‌های باترفلای است؛ اما برخلاف کربن معمولی که به آن عادت کرده‌ایم، در این چوب راکت منحصرا از فیبر ZL استفاده شده است. فیبر ZL نسبت به فیبر کربن سخت‌تر، سبک‌تر و انعطاف‌پذیرتر است و مزایای زیادی برای تنیس روی میز دارد.

انعطاف‌پذیری فیبر ZLF در این راکت، نسبت به تیموبول ALC احساس بهتری به شما می‌دهد. بازیکنان در مورد این چوب راکت، قابل کنترل بودن آن را بیشتر از همه دوست دارند. چوب راکت تیموبول ZLF نیز یکی از راکت‌های گران لیست بهترین چوب راکت پینگ پنگ است.

بازیکنان حرفه‌ای مانند دیوگو کاروالیو، للا اولیویرا و کاتارزینا گرزیبووسکا-فرانک از آن استفاده می‌کنند.

نظر دهید

پاسخ دهید

اسپینگ پنگ
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید