پارامترهای جدید چوب باترفلای چه معنایی دارند؟

برند باترفلای از برندهای خوب و محبوب ژاپنی است. بسیاری از ورزش‌دوستان به‌خصوص علاقه‌مندان به پینگ پنگ این برند ژاپنی را با برچسب حرفه‌ای بودن می‌شناسند. با جرات می‌توانیم بگوییم برند باترفلای یکی از برندهای باکیفیت در تولید محصولات مختلف مانند رویه و راکت پینگ پنگ است. تا جایی که بسیاری از بازیکنان مطرح پینگ پنگ از رویه و چوب راکت باترفلای استفاده می‌کنند.

محصولات برند باترفلای مانند محصولات سایر برندها از ویژگی‌هایی مثل سرعت، کنترل، پیچ و… برخوردار هستند. اما اگر به‌تازگی به سایت باترفلای سر زده باشید، متوجه خواهید شد که برند باترفلای به‌جای ویژگی‌های کلاسیک (مانند سرعت، کنترل و احساس) از دو واژه Reaction و Vibration استفاده می‌کند. این دو واژه درواقع معرف دو پارامتر جدید هستند که کم یا زیاد بودن آن‌ها نیز معنای خاص خود را دارد.

با مفهوم Reaction در راکت‌های باترفلای آشنا شوید

Reaction به معنای واکنش است. برند باترفلای از این پارامتر برای نشان‌دادن سرعت راکت پینگ پنگ استفاده می‌کند. باتوجه‌به این معنا Reaction کم یا پایین یک راکت پینگ پنگ باترفلای نشان‌دهنده سرعت کم یا پایین چوب راکت است. بنابراین یک چوب راکت باترفلای با واکنش بالا می‌تواند سرعت بیشتری را به بازیکن و توپ منتقل کند و در نتیجه امکان ضربات سریع‌تر و قدرتمندتر را فراهم کند.

در مقابل وقتی Reaction یک راکت پینگ پنگ باترفلای کم است به معنای آن است که آن راکت از سطح سرعت کمتری برخوردار است. ازاین‌رو بازیکنان تهاجمی که از محصولات باترفلای استفاده می‌کنند باید راکتی با سطح بالای Reaction را انتخاب کنند.

ویژگی Vibration یا ارتعاش راکت‌های باترفلای را بشناسید

Vibration نیز در لغت به معنای لرزش یا ارتعاش است. به‌کارگیری Vibration در راکت پینگ پنگ نشان‌دهنده احساس راکت است. ارتعاش به میزان بازخورد یا احساسی اطلاق می‌شود که بازیکن هنگام ضربه‌زدن به توپ احساس می‌کند. چنانچه ویژگی ارتعاش کم چوب راکت باترفلای، نشان‌دهنده ارتعاش یا احساس کُند راکت در تماس توپ است. وقتی احساس و ارتعاش یک راکت کم است، بدین معناست که آن راکت، راکتی نرم است. اما خاصیت ارتعاش بالا به معنای آن است که شما با راکتی سخت‌تر سروکار دارید.

میزان کم یا زیاد بودن ارتعاش چوب راکت باترفلای (یا راکت پینگ پنگ) با ویژگی کنترل آن نیز در ارتباط است. یعنی ارتعاش بالای چوب راکت باترفلای می‌تواند نشان‌دهنده سطح کنترل کم راکت باشد. این به این دلیل است که ارتعاش زیاد می‌تواند کنترل دقیق توپ را در حین بازی دشوارتر کند، به‌خصوص برای بازیکنانی که هنوز درحال‌توسعه مهارت‌های خود هستند.

بااین‌حال توجه به این نکته مهم است که سطح ارتعاش تنها یکی از عواملی است که می‌تواند بر کنترل بازیکن بر توپ تأثیر بگذارد. عوامل دیگری مانند ترکیب چوب راکت و رویه و چسبندگی نیز می‌توانند بر کنترل توپ تاثیر داشته باشند.

آیا پارامتر کنترل در راکت‌های باترفلای حذف شده است؟

برخی معتقدند پارامتر کنترل در راکت‌های باترفلای حذف شده است. از دید این افراد کنترل یک مفهوم بازاریابی است و به‌طورکلی اطلاق آن بر راکت‌های پینگ پنگ اشتباه است. فارغ از درست یا اشتباه بودن این دیدگاه، ارزیابی میزان کنترل راکت‌های باترفلای حتی درصورتی‌که به‌صورت جداگانه مشخص نشده باشد، به‌واسطه دو فاکتور Reaction و Vibration می‌توانید آن را حدس بزنید.

Reaction و Vibration پارامترهای کاملی هستند و برای معرفی ویژگی‌های لازم راکت پینگ پنگ کفایت می‌کنند.

نظر دهید

پاسخ دهید

اسپینگ پنگ
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید